Ferie i zimowy wypoczynek

Planowane aktywności zimowe 2017

Najczęściej planowane aktywności zimowe w tym roku to: jazda na łyżwach (30%), jazda na sankach (29%) oraz jazda na nartach (25%). Pozostałe to: jazda na jabłuszkach/workach (12%), nordic walking (11%) oraz jazda na desce snowboardowej (6%). 28% osób nie planuje żadnej aktywności zimowej w tym roku.

Winter

Najchętniej oglądane sporty zimowe

Najchętniej oglądanym sportem zimowym są skoki narciarskie (71%). Chętnie oglądają je zarówno mężczyźni (79%) jak i kobiety (62%), choć zdecydowanie częściej robią to mężczyźni. Kobiety zdecydowanie częściej niż mężczyźni oglądają natomiast łyżwiarstwo figurowe (odpowiednio 43% i 12%).

Winter

Zimowy wypoczynek

Jedynie 31% Polaków planuje w tym roku zimowy wypoczynek, 16% jeszcze nie podjęło decyzji, a 53% nigdzie się w tym roku nie wybiera. Spośród osób zamierzających wypoczywać, zdecydowana większość ferie planuje spędzić w Polsce (87%).

Dla większości osób, które planują w tym sezonie zimowy wypoczynek nie będzie on trwał dłużej niż 1 tydzień (80%). 19% spędzi na wypoczynku od 8 do 14 dni a zaledwie 1% osób będzie wypoczywać minimum 2 tygodnie. 43% osób nie wyda na niego więcej niż 500 zł, 27% badanych wyda pomiędzy 501 a 1000 zł, a 30% powyżej 1000 zł w przeliczeniu na jedną osobę. Większość, bo aż 37% wyjedzie na ferie z całą rodziną (wraz z dziećmi) lub z partnerem/współmałżonkiem bez dzieci (36%). 18% osób planuje wyjechać ze znajomymi, 7% osób - samemu a 2% z kimś innym.

Winter

Największe obawy podczas zimowego wypoczynku

Okazuje się, że zimowy wypoczynek nie jest dla nas jedynie czasem sielanki i beztroski - jedynie 5% badanych spędza wakacje bezstresowo. Osoby, które planują go w tym sezonie najbardziej obawiają się choroby/problemów zdrowotnych (40%), braku śniegu (37%) oraz kontuzji (36%). Kolejne obawy to deszcz (30%) czy kolejki na stoku (20%). Wzrostu cen bądź ograniczeń cenowych obawia się 17%, wypadku środku lokomocji 16%. Nudy obawia się 12% osób a nieodpowiednich/niekulturalnych towarzyszy bądź sąsiadów 11% badanych.

Winter

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster wśród użytkowników panelu on-line Reaktor Opinii w dniach 05-16.01.2017r. Analizą objęto grupę 1007 Internautów w wieku 15-75 lat. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych:

Administrator danych: Accorp Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Jubilerskiej 10
Cele przetwarzania: odpowiedź na zapytanie, marketing własny Accorp Sp. z o.o.
Podstawy prawne przetwarzania: twoja zgoda, prawnie uzasadniony interes
Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu spółek z Grupy ZPR MEDIA
Prawa związane z przetwarzaniem danych:
  1. prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych
  2. prawo dostępu do danych
  3. inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu: kliknij

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych spółki Accorp (właściciel Instytutu Badań Pollster) oraz kontakt telefoniczny
Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych firm z Grupy ZPR Media